Umów się na lekcję

Chcesz nauczyć się programować? Potrzebujesz wsparcia w szkole lub podczas kursów, z których się uczysz? A może chcesz rozwinąć nową zajawkę lub zarabiać w przyszłości większe pieniądze?

Dobrze trafiłeś! Zacznij swoją przygodę z kodowaniem albo przenieść ją na kolejny level. Pokażę Ci sposoby programowania, które wykorzystasz zarówno w projektach osobistych, jak i w przyszłej pracy zespołowej.

Nazywam się Jakub Godawa i jestem nauczycielem programowania. Jestem absolwentem Politechniki Poznańskiej z ponad 15 letnim doświadczeniem zawodowym jako backend i full-stack developer. Tworzyłem oprogramowanie dla takich firm jak: YES Biżuteria, JohnnyBros, XING oraz dla piłkarskiego związku UEFA.

Uczę następujących zagadnień:

 • programowania obiektowego w języku Ruby
 • TDD – programowania w oparciu o testy
 • HTML i CSS
 • Podstaw informatyki

Programuję od szesnastego roku życia. Pierwszy program zbudowałem w Turbo Pascalu, żeby mieć własny słownik do nauki języka angielskiego. Programowania nauczyłem się od taty. Uczę w trzech językach: polskim, angielskim i hiszpańskim.

Dlaczego warto?

Uczenie się programowania ma wiele korzyści, takich jak:

 • Poprawa umiejętności logicznego myślenia i rozwiązywania problemów
 • Możliwość tworzenia aplikacji i automatyzacji różnych czynności
 • Zwiększenie szans na zatrudnienie w branży IT, która rozwija się w ogromnym tempie
 • Możliwość tworzenie swoich własnych projektów i start-upów
 • Rozbudzanie kreatywności i wyobraźni.

Opinie

Jakub jest cierpliwy i ma bardzo dobre podejście do pracy z uczniem. Polecam!

Katarzyna z superprof

Przez 15 lat zarobiłem na programowaniu sporo pieniędzy i wiem, że na języku Ruby wciąż można zarabiać krocie (wbrew wielu opiniom, według których co roku ten język już umarł), a już na pewno dobrze nauczyć się na nim programowania obiektowego i potem śmigać w innym, takim jak: C++, Go, Python, czy Java.

Lubię uczyć osoby początkujące i średniozaawansowane, zarówno będące na innych kursach programowania i nie wyrabiających z materiałem, jak i z tymi, którzy uczą się go w szkołach czy na studiach.

Lekcje przebywają pomyślnie. Jakub jest bardzo nastawiony na to bym sam rozwiązywał problemy. Jest bardzo elastyczny. Uważam, że każdy znajdzie odpowiedni (własny) styl nauki razem z nim. Bardzo zależy mu na rozwoju współpracy by być coraz lepszym nauczycielem.

Mateusz z superprof

Cieszę się z opinii od swoich studentów! Przede wszystkim w trakcie sesji słucham, bo każdy widzi programowanie inaczej. Patrzę gdzie kto zaczyna i dokąd zmierza. Dopiero wtedy przygotowujemy wspólny cel i plan działania.

Jak będziemy się uczyć

Jako twój nauczyciel pokażę ci sposób programowania, które przyda ci się zarówno w projektach osobistych jak i w ewentualnej pracy w zespole. Tym sposobem jest programowanie w oparciu o testy.

Choć sam lubię programować w nieśmiertelnym edytorze Vim, VSCode pozwala na łatwą zdalną współpracę. Nasze projekty możemy trzymać na GitHub’ie, więc jeśli narzędzie do wersjonowania plików git jest ci obce, nauczę cię jak się nim posługiwać (na dość szybkim etapie jest to niezbędna umiejętność w pracy programisty).

Uczyć możemy się różnie, przez wspólnie wymyśloną aplikację, albo na bardzie zadań, które odrabiasz na jakimś kursie lub w szkole. Przykładem takiej aplikacji jest sterownik statku kosmicznego, który w zależności o wysłanego sygnału porusza się po Marsie. Możemy też napisać system symulujący działanie stacji benzynowej! Jak przekonasz się po moich postach, uwielbiam ten przykład!

Pamiętaj, że programowanie to nie tylko kodowanie. To także myślenie algorytmiczne, planowanie, praca ze specyfikacją, szkicowanie pomysłów (polecam narzędzie Excalidraw) i rozwiązywanie problemów interakcji z klientem, szefem, zespołem czy użytkownikiem.

Jeśli chcesz pracować jako programista i oprócz kursów online czy innych materiałów potrzebujesz jeszcze mentora – świetnie! Chcesz uczyć się w grupie, razem ze znajomymi? Pewnie, zorganizujmy lekcję grupową! Chcesz, żebym gdzieś dojechał i zrobił lekcję dla twojej grupy? Koniecznie napisz!

Po co komu mentor?

Kontakt z osobistym mentorem przy nauce programowania to coś, co może zwiększyć Twoje szanse na sukces. Oto kilka powodów, dla których warto skorzystać z takiego wsparcia:

 • Mentor jest doświadczonym programistą, który może Cię prowadzić przez trudności i pomóc rozwiązać problemy, z którymi możesz się spotkać podczas nauki.
 • Mentor może pomóc Ci zrozumieć trudne pojęcia i pokazać Ci jakie są najlepsze praktyki w branży IT.
 • Mentor może również pomóc Ci zbudować swoje portfolio i przygotować Cię do rozmowy kwalifikacyjnej.
 • Mentor ma wiedzę i doświadczenie, które może Ci przekazać, aby pomóc Ci uniknąć błędów, które on sam popełnił w przeszłości.

Krótko mówiąc, wsparcie mentora w programowaniu to:

 • Oszczędność czasu
 • Mniejsza frustracja
 • Większa motywacja
 • Wsparcie przy rozwiązywaniu problemów
 • Dostęp do specjalistycznej wiedzy
 • Możliwość zwiększenia szans na zatrudnienie
 • Pomoc przy tworzeniu swojego portfolio i przygotowaniu do rozmowy kwalifikacyjnej

Kontakt

Przejdź na superprof.pl lub napisz do mnie tutaj: